Dodano: 2021-06-15, Pożegnalna wycieczka

Rok szkolny dobiega końca! Z tego powodu uczniowie klasy 8c, wybrali się na ostatnią już wycieczkę. Wzięli udział w przygotowywaniu wystawy w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie, a także licznych pracach renowacyjnych. Wolontariusze mieli zapewnioną wyjątkową lekcję historii.
Po zakończeniu wszystkich prac, uczniom udostępniono obiekt. Zorganizowano grilla, a także ku uciesze klasy pojedynek ,,Laser Tag" (sport, podobny do paintballa, ale fizyczna "amunicja" znana z gier typu paintball czy ASG zastąpiona została kodowanym sygnałem świetlnym nadawanym przez broń i odbieranym przez specjalną opaskę na głowie przeciwnika).
Uczniowie podzieleni na dwie grupy (czerwonych i niebieskich), mieli za zadanie zająć wyznaczone punkty na mapie i je utrzymać. Obecność czołgów, samochodów pancernych, armat i samolotów dodawała grze wyjątkowego klimatu i atmosfery. Starcia były niezwykle zażarte i wyzwalały wiele emocji. Początkowo drużyna czerwonych poniosła druzgoczącą porażkę. Po powrocie z wycieczki jeden z zawodników skomentował ją słowami ,,pierwsza walka dla czerwonych była jak dzisiejszy mecz Polski ze Słowacją - przegrali.". Po niewielkich zmianach w obydwu drużynach, to czerwoni objęli prowadzenie, pokonując niebieskich.
Do gry szybko przyłączyli się nauczyciele, a także pracownicy muzeum. Uczestnicy zgodnie polecają tą atrakcję innym klasom. Tak skomentowali grę uczniowie: ,,Powinna być wprowadzona na lekcjach wf-u". Wśród uczniów zaraz po zakończeniu gry utworzono ankietę pt. ,,Czy powtarzamy grę (terenową) lasery w Wolsztynie".
Powrót z wycieczki odbył się bez najmniejszych problemów i już o godzinie 16:00 wszyscy bezpiecznie wrócili do domów.

Kuba Sworowski