Dodano: 2019-06-19, Warszawa da się lubić :)

Uczniowie klasy 6c wraz z kilkoma koleżankami z 6a i 6b w dniach 10-12 czerwca wybrali się do stolicy.
Pierwszego dnia ok. południa spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem na lotnisku Chopina. Pan przewodnik oprowadził nas po lotnisku i udzielił kilka praktycznych wskazówek, które mogą nam się przydać podczas podróży samolotem. Następnie sprawdziliśmy swoją umiejętność poruszania się komunikacją miejską, w tym jedynym w Polsce metrem.
Kolejny punkt programu to spacer Bulwarami Wiślanymi oraz poznanie zabytków Warszawy. Zobaczyliśmy m.in. Plac Zamkowy
z Kolumną Zygmunta, mury miejskie z barbakanem, pomnik Małego Powstańca, Rynek, Katedrę Św.Jana, Krakowskie Przedmieście, Kościół Św.Krzyża, Kościół Św.Anny.
Dzień drugi przyniósł nam wiele wrażeń. Po śniadaniu pojechaliśmy do Teatru Imka, gdzie obejrzeliśmy spektakl "Byk Ferdynand". Po spektaklu była chwila na wspólne zdjęcie z aktorami oraz zdobycie autografów m.in.Tomasza Karolaka. Następnie udaliśmy się do siedziby Telewizji Polskiej, gdzie miły pan przewodnik opowiedział nam o historii i pracy TVP; pokazał studia nagrań oraz pozwolił stanąć nam przed oraz za kamerami. Nie był to koniec atrakcji. Pod budynkiem telewizji czekała na nas przemiła Pani Monika, która zabrała całą naszą grupę do Falenicy, gdzie znajdują się hale filmowe, w których nagrywane są polskie seriale. Przechadzaliśmy się po miejscach, które znamy z "Na dobre i na złe", "Barwy szczęścia", czy "M jak miłość". Dzięki uprzejmości Jose Iglesias Vigil mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca reżysera. Po tym niesamowitym, pełnym wrażeń dniu, wróciliśmy do Warszawy i udaliśmy się na krótki spacer po Łazienkach Królewskich.
Dzień trzeci rozpoczęliśmy od wizyty na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie zapaliliśmy znicz pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Jest to już nasza szkolna tradycja wycieczek do stolicy. Przewodnik - p.Sławek już wie, że jeżeli przyjeżdża grupa z SP1 Wolsztyn, to oprócz wizyty przy grobach bohaterów z "Kamieni na szaniec" obowiązkowo musimy uczcić patronów naszej szkoły. Kolejnym punktem programu był Stadion Narodowy. Byliśmy na trybunach, w sali konferencji prasowych oraz w szatniach, gdzie piłkarze przygotowują się do meczów i odpoczywają po nich. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy samodzielnie poeksperymentować przy pomocy interaktywnych eksponatów. Ostatnim punktem naszego programu był Plac Piłsudskiego. Tam byliśmy świadkami zmiany warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza.
I przyszedł niestety czas na pożegnanie z Warszawą :(