Dodano: 2019-06-16, Wielkopolanie patronami ulic Wolsztyna

Podsumowanie projektu „Wielkopolanie patronami ulic Wolsztyna”

W dniu 13 czerwca 2019 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Wielkopolanie patronami ulic Wolsztyna”. Celem tego przedsięwzięcia było uczczenie 100. rocznicy wyzwolenia miasta, a także rozpowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy o osobach ważnych dla naszego regionu, których imieniem zostały nazwane ulice w Wolsztynie.

W projekcie wzięli udział uczniowie klasy gimnazjalnej III E ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie pod kierownictwem pani Joanny Wojciechowskiej. Dzięki współpracy z pracownikami Biura Promocji   i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wolsztynie udało się stworzyć broszurę upamiętniającą sylwetki osób, które żyły, pracowały i aktywnie działały w naszej „małej ojczyźnie”.

W uroczystościach podsumowujących, oprócz osób zaangażowanych w przygotowanie projektu, uczestniczyli: w imieniu Burmistrza Wolsztyna - Sekretarz Gminy Wolsztyn, pani Beata Ślebioda, Dyrektor SP 1 w Wolsztynie - pan Mariusz Urban, Wicedyrektor SP 1 w Wolsztynie – pan Hubert Rokoszewski, rodzice uczniów klasy III E, a także uczniowie innych klas SP 1 w Wolsztynie wraz z nauczycielami.