Dodano: 2019-06-11, Projekt "Trzymaj formę"
W roku szkolnym 2018/2019 klasy 5b i 5d wzięły udział w projekcie Trzymaj formę! To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. W ramach działań profilaktyki otyłości  młodzieży szkolnej uczniowie między innymi poznali receptę na zbilansowaną dietę opracowując talerze zdrowego żywienia, przygotowali pyszne i zdrowe II śniadania, a także spotkali się z panią dietetyk Anetą Tomczak-Gorzelniak, która bardzo ciekawie i obrazowo przedstawiła pułapki żywieniowe fast-foodów oraz jak niebezpiecznymi chorobami są anoreksja i bulimia.

koordynator Sylwia Walosik